Партнеры
Случайные фото

 

 

 

 

05.05.2016
Обов’язки митного брокера

В Україні досить сильно укріпилася думка, що митні брокери – це зайві посередники між державою і бізнесом, і без їхніх послуг можна обійтись. Однак організації, які вже стикалися з проблемами під час митного оформлення вантажів, мають протилежну думку: митний брокер в реаліях сьогодення – це абсолютна необхідність, яка вбереже від штрафів, зриву термінів поставок, псування товару на митницях та інших проблем, що постійно виникають під час проходження кордону. Отже, хто правий, а хто – ні, і чим насправді займаються брокерські контори, розповість цей матеріал.

Як проходить процес митного оформлення

Для того щоб успішно перетнути кордон, партія товару обов’язково має пройти митницю. Проходження складається з декількох етапів:

  • збір та підготовка пакету документів на партію товару;
  • декларування вантажу згідно встановлених норм;
  • пред’явлення товару на митниці;
  • сплата необхідних зборів (мито та інші платежі).

На перший погляд, процедура виглядає досить простою та логічною. Але коли доходить до діла, виявляється, що проблеми виникають вже на першому етапі: велика кількість потрібних документів, суворі вимоги до них, плутанина у нормативних актах тощо. Із декларуванням також можуть виникнути складнощі, і митне оформлення може суттєво затягнутися у часі. Додайте до цього періодичне завантаження митних пунктів та не дуже швидку роботу її представників, штрафи та пеню за невірне оформлення вантажів – і ви отримаєте більш-менш реальну картину справ на українській митниці.

Чим може допомогти митний брокер

Митний брокер – це юридична особа, яка має все необхідне для посередництва між компаніями і державою під час митного оформлення вантажів. Необхідною умовою роботи митного брокера є відповідна ліцензія, а також внесення до державного реєстру. Через неякісне виконання обов’язків ліцензія може бути анульована. Тому завжди, перш ніж довірити справи митному брокеру, перевірте його реєстрацію та ліцензію – це допоможе у суперечливих ситуаціях.

Брокер може виконувати всі операції, які необхідні для успішного проходження митниці:

  • збір та підготовка документів, що свідчать про тип та найменування вантажу, заявлену цінність, походження, призначення тощо;
  • декларування товарів;
  • пред’явлення документів та вантажу співробітникам митниці;
  • отримання дозволу на ввезення/вивезення.

Крім того, кваліфікований митний брокер завжди може пришвидшити та спростити оформлення: відправити товар на менш завантажений митний пост, уникати повільних та корумпованих пунктів тощо. Звичайно, унеможливлюються також ситуації з неправильними документами чи неповним їх комплектом, невірне декларування товарів, помилки іншого характеру. Таким чином, ви не тільки пришвидшуєте процедуру оформлення, а й уникаєте штрафних санкцій. Правильно обраний митний брокер збереже ваші час та гроші, а також репутацію перед закордонними партнерами.

Джерело: proficargo.com.ua


Оставить комментарий

Ваше имя: *
Ваша почта:
Комментарий: *

BB-код для ссылок: [url=http://site.ru]Анкор[/url]

Введите символы: *
ОбновитьНовые комментарии